sobota, 29 listopada 2014

Mamy Adwent


Jesteśmy pełnoetatowymi mamami. Każda z nas ma trójkę dzieci. Pomysł na ten “kalendarz adwentowy” przyszedł do nas, kiedy dzieliłyśmy się refleksjami o tym, jak doświadczenie macierzyństwa zmieniło nasze przeżywanie Adwentu – okresu liturgicznego poświęconego przecież oczekiwaniu na Dziecko i towarzyszeniu Jego Matce. Pomyślałyśmy, że chętnie dowiemy się, jak inne mamy doświadczają tego świętego czasu, jak go przeżywają, jak rozumieją. A żeby nie były to tylko luźne spostrzeżenia, postanowiłyśmy oprzeć się na Słowie Bożym, prowadzącym nas przez Adwent.

Rozważania na temat czytań liturgicznych z dnia, na każdy dzień Adwentu, zostały napisane przez mamy. Zależy nam na tym, aby objąć jak najszersze spektrum doświadczeń matkowania, a zatem do udziału w tym projekcie zaprosiłyśmy nie tylko mamy biologiczne, ale też adopcyjne i duchowe.

Ale Adwent dotyczy oczywiście nie tylko matek: obrazuje przecież kondycję i życie każdego człowieka. Dlatego do lektury naszych rozważań zapraszamy nie tylko mamy. Wierzymy, że przez pryzmat naszego specyficznego doświadczenia zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą zobaczyć w tym niezwykłym czasie coś nowego i dobrego dla siebie.

Jeszcze uwaga na temat komentarzy do postow na blogu. Wszystkie autorki rozważań pisały je, żeby podzielić się ze sobą nawzajem i z Wami swoim bardzo osobistym doświadczeniem. Zapraszamy Was do zostawiania komentarzy w tym duchu (a więc nie dyskusji czy polemiki). Dziękujemy za przestrzeganie tej zasady.

Dobrej lektury i radosnego Adwentu!

Ela i Małgosia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz